Yat Kiralama Koşulları ve Ücretler

Yat Kiralama Koşulları ve Ücretler

Yat kiralama koşulları, menüler ve sunduğumuz ekstra hizmetler için talep ettiğimiz ücretlerin neler olduğunu bu makalede tüm ziyaretçilerle paylaşıyoruz.

SÜRE
Yat kiralama süresi en az 2 saattir, daha kısa süreli kiralamalarda da yine 2 saatlik kiralama ücretinin ödenmesi gerekir.

ÜCRET
Saatlik yat kiralama ücretleri 500 TL ile 1500 TL, günlük ücretler de 2500 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir. Yatların yolcu taşıma kapasitesi ve lüks olma özellikleri arttıkça fiyat da o oranda artmaktadır. Hangi yata tam olarak ne kadar ödeme yapılması gerektiğini öğrenmek için kiralık yatlar sayfasına bakabilirsiniz. Bu sayfada yazan fiyatlara %18 KDV dahil edilmemiştir. Kaptan ve yakıt ücretleri fiyata dahil olup bunlar için ekstra bir ücret ödenmesi gerekmez.

ORGANİZASYONLAR
Kiralık yatta hangi organizasyonun yapıldığının bir önemi yoktur, yatların saatlik ve günlük kiralama fiyatları bireysel ve kurumsal tüm organizasyonlar için aynıdır. Evlenme teklifi, yıldönümü, doğum günü, iş yemeği, fasıl, iftar, bekarlığa veda ya da sade boğaz turu..

ZAMAN ARALIĞI
Kiralık yatlar kızakta bakımda olmadıkları sürece istenilen gün ve saatler arasında kiralanabilirler. Ancak gece geç saatlerde yapılması gereken bir kiralama için gündüz erken saatlerden iletişim kurulması gerekir aksi halde geç saatlerde ararsanız personelin yattan ayrılma durumu olabileceği için seyir yapılması mümkün olmayabilir.

KALKIŞ VE VARIŞ
Kiralık yatların kalkış ve varış noktaları genelde bağlı oldukları yerler yani Bebek, Kuruçeşme, Arnavutköy, Beykoz ve Haliç sahilleridir. Yatların bağlı oldukları yerlere 10 dakikadan daha uzun mesafedeki sahillerin kullanılması istendiğinde ya ekstra ücret ödenmesi gerekir ya da yolda geçen zaman organizasyon süresinden sayılır. Ayrıca güzergah üzerindeki marina ve iskele gibi palamar ücreti ödenmesi gereken yerlerden alınmak ya da bırakılmak isteyen misafirlerin de buralarda ödenmesi gereken ücreti ödeme yükümlülükleri vardır çünkü şirketimiz boğazdaki ücretsiz alış ve bırakış noktalarını kullanmaktadır.

GÜZERGAH
Organizasyon süresince güzergah üzerinde (Yeniköy-Beşikaş, Üsküdar-Beykoz arası) süre yettiği kadar düşük hızda boğaz turu yapılır. Güzergahın tamamının gezilebilmesi için en az 3-4 saatlik bir kiralama yapılması gerekir.

SES SİSTEMİ
Kiralık yatların tamamında ses sistemi bulunur ve ücretsiz olarak tüm misafirler bu hizmetten faydalanır. Dinlemek istediğiniz özel şarkılar varsa bunları USB ile yanınızda getirebilir ya da bluettoth üzerinden ses sistemine bağlanarak cep telefonunuzdan da müzik dinleyebilirsiniz.

İKRAMLAR
Yatlar kokteyl, kahvaltı ve menü ikramları alınarak kiralanabileceği gibi kuru kiralama yapılarak dışarıdan yiyecek ve içecekler getirilebilir. Firmamızdan talep edilen kahvaltı menüsü için kişi başı 75 TL, kokteyl 50 TL ve yemek menü 100 TL'dir. Yerli alkollü içecekler organizasyonlara dahil ediliğinde ekstra kişi başı 100 TL daha ödenmesi gerekir. Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilip kiralanan yatın mutfağındaki malzemeler (bardak, tabak, çatal, bıçak, kaşık) kullanılmak istendiğinde hem organizasyon esnasında servise yardım etmesi hem de tur sona erdiğinde yatı, mutfağı ve kullanılan malzemeleri temizlemesi için şirketimizin önerdiği sayıda garson hizmeti alınması gerekir ve 1 adet için ödenmesi gereken ücret 150 TL'dir.

EKSTRALAR
Ekstra ücrete tabi olan hizmetlerden lazer gösterisi 600 TL, masa süsleme 200 TL, balon süsleme 400 TL, bay kemancı 350 TL, bayan kemancı 600 TL, 4 kişilik fasıl ekibi 1000 TL, 10 kişilik pasta 100 TL, oryantal show 600 TL, masaya çiçek aranjman 200 TL ve DJ için 600 TL ödenmesi gerekmektedir. Ancak bu hizmetlerin de şirketimizden alınma zorunluluğu yoktur, arzu edenler dışarıdan kendileri de organize edebilirler.

REZERVASYON
Seçtiğiniz kiralık yatı istediğiniz gün ve saatler arasında kendi adınıza rezerve konuma getirebilmek için yapmanız gereken ilk şey yat organizasyonu için ödemeniz gereken toplam ücretin yarısını şirketimize kaparo olarak göndermektir. Ödemeyi banka yoluyla ya da elden verebilirsiniz. Ücretin kalan diğer yarısı organizasyon günü yatta nakit olarak alınacaktır, kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmamaktadır. Özellikle yaz ayları ve hafta sonu akşamları yat kiralama talep yoğunluğunu da dikkate alarak rezervasyon için aceleci davranmalı ve kesinlikle son günlere bırakmamalısınız.